امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی رشته کارشناسی ارشد رشته نانو بیوتکنولوژی:
#1
نانو بيوتكنولوژي به ساخت ابزار هاي جديد جهت مطالعه سيستم هاي بيولوژيك در مقیاس نانو گفته مي شود.

فناوری نانو ، چنانکه از نام آن برمی‌آید با اجسامی به ابعاد نانومتر سروکار دارد. فناوری نانو در سه سطح قابل بررسی است: مواد ، ابزارها و سیستمها. در حال حاضر در سطح مواد ، پیشرفتهای بیشتری نسبت به دو سطح دیگر حاصل شده است. موادی را که در فناوری نانو بکار می‌روند، نانو ذره نیز می‌نامند.

پیشرفت در زمینه نانو فناوری نیازمند درک وقایع زیستی در سطح نانو است . استفاده از فناوری نانو در علوم زیستی به تولد گرایش جدیدی از این فناوری یعنی نانو بیوتکنولوژی منجر شده است.

نانو بیوتکنولوژی به ما اجازه می دهد تا اجزا و ترکیبات را داخل سلول ها قرار داده و مواد جدیدی را با استفاده از روش های جدید، توسط خود سلول و بدون نیاز به ابزارهای خاص بیرونی بسازیم.

برنامه درسی (سر فصل) ارشد ریز زیست فناوری (نانو بیوتکنولوژی) و تعداد واحدها :
تعداد کل واحدها : 32 واحد
دروس الزامی : 12 واحد
دروس انتخابی : 12 واحد
سمينار : 2 واحد
پایان نامه : 6 واحد

عنوان رشته هایی که میتوانند در آزمون کارشناسی ارشد رشته ژنتیک پزشکی شرکت کنند:
کلیه کارشناسی های علوم پزشکی و کارشناسی مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی کلیه گرایش ها، مهندسی مواد کلیه گرایش ها، مهندسی برق، بیو الکتریک، فیزیک (محض و کاربردی)، شیمی (محض و کاربردی)، زیست شناسی (کلیه گرایش ها)، مهندسی صنایع شیمیایی، مهندسی پزشکی، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی، داروسازی، دارندگان مدرک دکتری عمومی پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی و دکترای حرفه ای علوم ازمایشگاهی، کتری پیوسته زیست فناوری( بیوتکنولوژی)

دروس امتحانی و ضرایب مربوطه:
بیوشیمی(2)، شیمی (2)، زیست شناسی سلولی ملکولی (2)، فیزیولوژی (1)، بیوفیزیک (2)، مقدمه ای بر نانو تکنولوژی (3)، زبان عمومی (2)
پاسخ
 سپاس شده توسط Movafagh95
#2
بسیار عالی
سپاسگزارم .


سئو سایت
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان