امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی رشته کارشناسی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) گرایش میکروبی)
#1
علم زیست فناوری از جمله علومی است که در چند سال اخیر با پیشرفت های مداوم مواجه بوده است . رشته بیوتکنولوژی به كاربرد روشهای علمی و فنی در تولید و یا تبدیل بعضی مواد به كمك عوامل بیولوژیك (میكروارگانیسمها، یاخته‌های گیاهی و جانوری و آنزیمها و... ) برای تولید كالا و خدمات در كشاورزی، صنایع غذایی، دارویی، پزشكی و سایر صنایع می پردازد.

بيوتكنولوژي ميكروبي یعنی استفاده از ويژگيهاي انواع ميكروبها در توليد و تجزيه مواد مختلف نظير هورمون هاي انساني . این کار به روش نوتركيبي، از تولید حشره كش هاي ميكروبي، توليد انواع ماكرو مولكولها و استخراج كاني ها تا زدودن مواد زايد سمي در شرايط متعارف، انجام مي شود.

دانشجويان‌ گرايش‌ "بيوتکنولوژي‌ ميکروبي" در زمينه‌ بيوتکنولوژي‌ غذايي‌ و دارويي‌، توليد آنزيم‌ها، پروتئين‌ها، پلي‌ ساکاريدها، قارچ‌ها و مخمرها اطلاعات‌ لازم‌ را به‌ دست‌ مي‌آورند.


برنامه درسی (سر فصل) ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) گرایش میکروبی و تعداد واحدها :
تعداد کل واحدها : 29 واحد
دروس الزامی : 12 واحد
دروس انتخابی : 8 واحد
سمينار : 1 واحد
پایان نامه : 8 واحد


فرصتهای شغلی و بازارکار ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) گرایش میکروبی:
پژوهشگر، استاد دانشگاه، معلم ، کارشناس/ مدیر اموزش/ کارگزار بیمه، کارشناس ازمایشگاه غذا ، دارو و بهداشتی

مدارک مورد پذیرش:
کلیه کارشناسی های علوم پزشکی، کارشناسی زیست شناسی(کلیه گرایش ها)، بیوتگنولوژی، مهندسی زیست فناوری کشاورزی، علوم ازمایشگاهی، علوم ازمایشگاهی دامپزشکی، علوم تحربی، دکتری عمومی پزشکی، داروسازی و دام پزشکی، کارشناسی و کارشناسی ارشد( داروسازی خارج از کشور)

دروس امتحانی و ضرایب مربوطه:
بیوشیمی عمومی(1)، زیست شناسی سلولی ملکولی(4)، میکروب شناسی (1)، زبان عمومی (2)
پاسخ
#2
با سلامو خسته نباشید
برای درس میکروب شناسی با ضریب 1 کسی هست که بتونه یک کتاب خلاصه و جامع معرفی کنه بم؟
پاسخ
#3
سلام دوست عزیز.

واقعیت اینه که کتاب خلاصه ای که شامل کلیت مطالب باشه موجود نیست اما من به شما توصیه می کنم از جزوات معتبر استفاده کنید. در ضمن گروه اموزشی دکتر خلیلی هم تو دوره های اموزش از راه دورش درس باکتری شناسی با ضریب پایین رو ارائه میده که جزواتش خلاصه و جامع و حاوی نکات کنکوره و میتونه براتون مفید باشه.
پاسخ
#4
عالی بود.طراحی سایت
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان